פוליביוס, המשחק המסתורי, והסיפור המרתק שמאחורי האגדה

הי חברים! פוליביוס (Polybius) הוא אגדה אורבנית על משחק ישן שגרם לתופעות לוואי הרסניות אצל השחקנים. מדובר כמובן בסיפור מדורה, אבל, מסתבר שהאגדה האורבנית צמחה מתוך אירועים מאוד מעניינים שאכן התרחשו במציאות. ככל שחפרתי בנושא, לא האמנתי כמה המציאות קרובה לאגדה. או כמו הפתגם המפורסם: המציאות עולה על כל דמיון.

 חילקתי את הוידאו לשני חלקים, שניהם זמינים כעת לצפיה.

  • חלק א' פשוט מספר את הסיפור של פוליביוס, האגדה האורבנית.
  • חלק ב' נכנס לעובדות שמאחורי האגדה, ופה בעצם היתה רוב עבודת המחקר.

אני אוהב למצוא את העובדות והתקריות האמיתיות שמאחורי הסיפורים, ואני מאמין שהצלחתי ליצור עבורכם את הסרטון הכי רציני ומעניין שראיתי עד עכשיו בנושא הזה, שלא עוצר באגדה האורבנית אלא נכנס באמת לסיפור שמאחורי האגדה.

 כמו תמיד, מקווה שתהנו, ושיהיה לכם סוף שבוע נהדר!


ובונוס למי שגולש באתר:

יש הרבה חומרים שנתקלתי בהם, ולא נכנסו לסרטון. חלקם מופיעים בוידאו כמסרים מוסתרים, כדי להראות לכם שאני מודע לדברים האלה, אבל לא היה לי ממש זמן להיכנס אליהם (מעניין אם מישהו יגלה).

הנה משהו נחמד שנתקלתי בו: באחד הפרקים של משפחת סימפסון רואים את בארט משחק באולם משחקים. ברקע יש מכונה של פוליביוס, שכתוב עליה בענק "רכוש ממשלת ארצות הברית". פרודיה משעשעת על האגדה האורבנית, אבל מה שמעניין יותר הוא שלאחרונה התגלה כי העיר ספרינגפילד של משפחת סימפסון, מבוססת על ספרינגפילד האמיתית שבמדינת אורגון. בעצם, היא לא כל כך רחוקה מפורטלנד, האיזור שבו מתרחש הסיפור (הבדיוני, והאמיתי) של פוליביוס.

6 thoughts on “פוליביוס, המשחק המסתורי, והסיפור המרתק שמאחורי האגדה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *