משחקים טעימים: ורדית, שוקי, במבה, ואחרים

פעם חולקו בארץ משחקים שיווקיים יחד עם חטיפים וממרחים, כמו במבה, שוקי והפצפונים, שוקולד ורד הגליל ואחרים.בפרק החדש אנו נזכרים בכמה מהמשחקים הכי נוסטלגיים בארץ, ונראה מאיפה הם באו!

האמת, שזהו פרק נוסטלגי באופן מסוכן. היזהרו, יש פה פרסומות ישנות, שירים, חטיפים ומשחקים שאולי יעוררו בכם רצון עז לקפוץ למכונת הזמן הקרובה.

בואו נשחק: פיפוש!

אני לא עושה הרבה סרטונים בנוסח "בואו נשחק", כי ברוב המקרים אני מרגיש שיש לי דברים יותר מעניינים לספר. אבל הפעם החלטתי שסרטון כזה ילווה את הפרק הקודם על "פיפוש" באופן יפה, וגם רציתי שיהיה ביוטיוב סרטון כזה. אז הנה הוא.

בואו נשחק ביחד, בפיפוש 🙂

פיפוש: סיקור וראיון עם המפתחים

זו אחת מהפעמים האלה שהכל מסתדר, הכוכבים מתיישרים בשורה, וכל הנסיבות מצביעות באופן ברור על מה שצריך לעשות. בזמן קצר למדי, קיבלתי חומרים נהדרים על פיפוש, איתרתי ודיברתי עם מפתחי המשחק, והתחלתי לעבוד על הפרק שאתם רואים לפניכם.

זה אחד הפרקים שאני הכי גאה בהם: יש פה מידע חדש, יש פה סיקור על משהו ישראלי משלנו, יש פה הומור וכיף ואולי גם משהו לקחת איתנו הלאה. מקווה שתהנו, כמו שנהניתי להכין אותו.

הכינו את בובות האצבע!

המשחק שקרא לי שניצל

"ברוכים הבאים לשעשועון המטורף ביותר בישראל! מה שמך בבקשה? מה!? בן-ז***?? ככה אתה רוצה שאני אקרא לך?!"

בפרק זה אנו בודקים את המשחק "אתה חושב שאתה חכם" מאת פקאן הפקות בשיתוף משגב מערכות – משחק טריוויה מטורף ומצחיק בהנחיית טל פרידמן. ודרך אגב, ניתן להוריד אותו ב"מסע אל העבר", אז קפצו לשם אם בא לכם לשחק. מומלץ בחום!

ג'ון רומרו קורא לי נוב. Best Day Ever!

אחרי בערך עשרים שנה, ג'ון רומרו החליט לפרסם שלב חדש ל-Doom. הנה סיבוב קצר בשלב החדש, שהעלתי סתם בשביל הכיף. את הוידאו פרסמתי בקבוצה שרומרו חבר בה – והוא לא איחר להגיב (בוידאו עצמו) ולומר לי שבעצם, אני לא יודע לשחק Doom.

הכוונה של רומרו היתה שבדום המקורי, אני לא אמור לקפוץ, והשלב שהוא תיכנן נועד לדום המקורי, כך שברגע שקפצתי – נגמר הוידאו מבחינתו (אלו המילים שהוא כתב). אבל אם כך, תסביר לי רומרו – למה השתמשת במנוע מעודכן של Doom שבו אפשר לקפוץ באופן דיפולטיבי?! (האמת שגם על זה הוא ענה, אני כבר לא זוכר מה היתה התשובה).

ובכן, אז ג'ון רומרו קרא לי נוב. אין ספק שזה היה יום מוצלח.

אם תרצו להוריד את השלב או לשמוע פרטים נוספים (כמו איך לשחק בו בפועל), מוזמנים לבקר בכתבה מפורטת שכתבתי על זה באתר Gadgety.

בואו נדבר על אמולטורים

רוצים להריץ משחקים ישנים? אולי לנסות משחקים של Game Boy על המחשב? הגיע הזמן שתכירו קצת את נושא האמולטורים – תוכנות שמאפשרות לנו להתנסות במשחקים מתקופות ומכשירים אחרים.

הנה הקדמה קצרה לנושא הזה, בעזרתה של סבטה מ-GameGems.

אז מתחשק לכם פרק על אקס בוקס

אחרי ההתחלה העקומה של PlayStation, השארתם לי רמז דק (ממש דקיק, בקושי שמים לב!) שאתם רוצים פרק על אקס בוקס. אם תסתכלו היטב בתמונה, אולי תשימו לב למה קיבלתי את הרושם הזה.

טוב, מי אני שאגיד לכם לא. הכנתי לכם פרק על הסיפור המפתיע (והמשעשע, לדעתי) מאחורי אחד המותגים הכי פופולאריים היום: אקס-בוקס.

ושימו לב לא לפספס את הבונוס הפעם! אני מחלק לכם משחק חדש-דנדש ל-Xbox One!

הסודות של אולדסקול נחשפים!

ביקשתי מכם לשלוח שאלות שתרצו שאענה עליהן, בכל נושא. וואו, לא ציפיתי לכזאת היענות! אז על מנת לענות לכם, הכנו פרק מפנק במיוחד עם כל הסודות שמאחורי הערוץ.

איך אני עורך פרקים? באיזה טלפון אני משתמש? איך אוספים משחקים? אתם שאלתם – והנה התשובות!

המתכון לרעידת אדמה

לסוני בכלל לא היו תכניות להכנס לעולם הגיימינג. אבל אחרי הבגידה הדרמטית מצד נינטנדו, סוני החליטו להתחרות – ולנצח. הצטרפו אלי לאחד הסיפורים המעניינים ומעוררי השראה מתעשיית המשחקים!