מדריך: איך להפעיל את Ashes 2063 – המוד המעולה של Doom 2

אם יצא לכם לראות את הסטרים בערוץ שלי, שבו שיחקנו ביחד ב-Ashes 2063, אולי התחשק לכם לשחק גם בעצמכם. וזה באמת רעיון מצוין! Ashes 2063 הוא משחק חינמי, והוא מציע לפחות כמה שעות של תוכן נהדר, מקורי ומעניין. הוא לא ממש דומה לאף משחק אחר שיש היום, ולגמרי יש לו אופי משלו.

בא לי לשחק!

מעולה! אבל קחו בחשבון שמדובר בפרויקט יוצא דופן, וצריך לדעת איך להריץ אותו. זה לא מאוד קשה, פשוט יש לשים לב לכמה דברים, כי בעצם מדובר בשילוב של כמה מודים ביחד וצריך להפעיל אותם בסדר הנכון. זה בעצם רוב העניין.

מה זאת אומרת "להפעיל אותם בסדר הנכון"? את המשחק אנחנו נפעיל עם התוכנה GZDoom, ואולי לא ידעתם את זה, אבל כן, אפשר להגיד לתוכנה להפעיל מודים בסדר מסוים. בדרך כלל זה לא מדאיג אותנו יותר מדי, כי עם קובץ אחד של מפות, ואולי קובץ נוסף של מוד משחקיות (כמו Brutal Doom), אין הרבה שיכול להשתבש. אבל המשחק שראיתם בסרטון שלי, Ashes 2063, מורכב בעצם מ-8 קבצים שונים! פה הסדר כן חשוב.

טוב, מה עושים?

 1. קודם כל, הורידו את התוכנה GZDoom. זה חינם!
 2. התקינו (או חלצו את התוכנה) בתיקייה כלשהי.
 3. הורידו את הקבצים של Ashes 2063. שמתי לכם את הכל בקובץ zip מרוכז כאן. בתוך התיקיה של GZDoom צרו תיקיה חדשה בשם ashes, וחלצו לתוכה את הקבצים.
 4. בתיקייה של GZDoom צריך לשים את Doom 2. זה אומר להוריד קובץ בשם Doom2.wad ולשים אותו בתיקייה. אפשר למצוא את הקובץ הזה בהתקנה של Doom 2. אם אין לכם את המשחק אפשר למצוא אותו ב-GOG במחיר נוח, או, אתם יודעים, "לבקש מחבר".
 5. אחרי ששמתם את doom2.wad בתיקיה, הפעילו את התוכנה GZDoom (אמור להיות gzdoom.exe). התוכנה  אמורה להריץ את Doom 2.
 6. סגרו את התוכנה.
 7. עכשיו תראו ש-GZDoom יצר לכם בתיקיה קובץ חדש, gzdoom-[Name].ini. במקום Name, אמור להופיע שם המשתמש שלכם. למשל, אצלי כתוב gzdoom-Rafael.ini. זה קובץ ההגדרות של GZDoom, ואותו אנחנו נערוך כדי להריץ את Ashes 2063. פתחו אותו בעורך טקסט כלשהו כמו Notepad.
 8. בקובץ, מצאו את השורה שכתוב בה: [Global.Autoload] (אצלי זה בשורה 44). מתחת לשורה הזאת אנחנו יכולים להגדיר לתוכנה איזה קבצים לטעון ובאיזה סדר – זה בדיוק מה שאנחנו צריכים! בשורה מתחת, שימו את השורות הבאות:
  Path=$PROGDIR/ashes/Ashes2063Maps115.wad
  
  Path=$PROGDIR/ashes/nashgore.pk3
  
  Path=$PROGDIR/ashes/Ashes2063Mod115.pk3
  
  Path=$PROGDIR/ashes/RJAshesDMW_v1_03.pk3
  
  Path=$PROGDIR/ashes/AshesWeapons.pk3
  
  Path=$PROGDIR/ashes/AshesFAL.pk3
  
  Path=$PROGDIR/ashes/AshesJetfire.pk3
  
  Path=$PROGDIR/ashes/CJs_WastedAshesSFXs.wad
 9. שמרו את הקובץ.
 10. אם הכל עבד כשורה, תוכלו עכשיו להפעיל את GZDoom ותראו את Ashes 2063 מוכן לפעולה, כולל פרק ההרחבה Dead Man Walking! זה הכל, שחקו ותהנו!

איך זה נראה?

תיקיית GZDOOM

אחרי ההתקנה הזאת, ככה נראית אצלי התיקיה של GZdoom. שימו לב לתיקיית ashes שיצרתי, ושם יש את הקבצים של המוד (מתוך ashes.zip מהקישור למעלה). שימו לב גם ש-Doom2.wad נמצא פה בתיקייה, קרוב ל-gzdoom.exe.

תיקיית GZDOOM
תיקיית ashes

ככה נראית תיקיית ashes. יש פה רק את הקבצים שהיו בתוך ה-zip שקישרתי למעלה.

תיקיית ashes בתוך תיקיית gzdoom
הקובץ gzdoom-[name].ini

ככה נראה אצלי הקטע בקובץ ההגדרות שבו אנו אומרים לתוכנה איזה קבצים לטעון ובאיזה סדר. שימו לב שאנחנו אומרים לתוכנה לחפש את הקבצים בתיקייה ashes. זה אמור להיות שם התיקייה שיצרנו עבור הקבצים של המשחק.

התוכן של קובץ ההגדרות

זה הכל! מקווה שתשחקו ותיהנו. יש הרבה מאוד מודים כאלה, ואם לא תפחדו לנסות להריץ אותם, תגלו עולם ענק של משחקים משוגעים ומעניינים בחינם. לפני שניפרד, נמסור בפעם נוספת מזל טוב ל-AniPita, שזכה במהלך הסטרים במשחק Doom Eternal!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *