איך להתקין את Eviternity ולהנות ממשחק כיפי בחינם!

אחרי שהכנתי סרטון על Eviternity, החלטתי ליצור עבורכם גם מדריך להתקנת המשחק. אם פספסתם אז מדובר על משחק חינמי, מאוד מיוחד ומקורי, שנוצר בקהילה של Doom. קודם כל, הנה ביקורת למשחק:

רוצים גם? קדימה, הכנתי לכם מדריך קצר ובסוף יש כמה הסברים למי שרוצה להבין יותר לעומק.

מדריך התקנת המשחק

1: הורדת Zandronum

כנסו לאתר: https://zandronum.com/
בצד ימין אמור להיות לינק לגרסה הכי עדכנית:

הורידו והתקינו ושימו לב באיזה תיקיה התקנתם אותו!

2: השיגו את DOOM2.WAD

זה הקובץ עם התכנים של Doom 2. בעצם Eviternity הוא מעין הרחבה ל-Doom 2, לכן הקובץ המקורי דרוש בהפעלה. הסיבה לכך היא סיפור שלם בפני עצמו, הרחבתי על זה קצת למטה, למי שמעוניין. בינתיים בואו נמשיך.

מה עושים בעצם? צריך למצוא את הקובץ הזה. אם אי פעם קניתם את Doom 2 באינטרנט כבר יש לכם אותו. אם לא, חפשו אותו ומאוד מהר תמצאו. אני לא אקשר אליו ישירות, אבל ממש קל לאתר אותו ואני בטוח שלא תהיה לכם בעיה. תמיד גם אפשר לרכוש את Doom 2 באתר כמו GOG.

ברגע שיש לכם את Doom2.wad שימו אותו בתיקיה הראשית של Zandronum.


ככה נראית התיקיה של Zandronum במחשב שלי: יש את Doom הראשון ואת Doom2.wad. בשלב זה אם תלחצו על Zandronum.exe הוא אמור כבר לזהות אוטומטית את דום ולהריץ את המשחק המקורי משנות ה-90.

3: הורידו את Eviternity

כנסו ללינק והורידו את Eviternity:
https://www.moddb.com/mods/eviternity/downloads

אתם אמורים לקבל קובץ בשם Eviternity.wad. לכו לתיקיה של Zandronum, ומצאו את תיקיית ה-Skins, כאן בעצם שמים מודים ותוספות והתוכנה אמורה לטעון אוטומטית את מה שתשימו כאן. העתיקו את Eviternity.wad לתיקיית Skins.


בעיקרון – אפשר כבר לשחק Eviternity! אם תפעילו את Zandronum.exe אז Eviternity אמור לעלות אוטומטית. ולא רק זה, אם תרצו אחר כך להמשיך להוריד מודים וחבילות מפות, אתם יכולים לחזור על המדריך הזה עבור הרבה תכנים נוספים!

4: הגדרות שיעזרו לכם

כנראה שתצטרכו לעשות קצת שינויים אם אתם רוצים שהמשחק ירוץ אצלכם יפה.
כשאתם מפעילים את Zandronum שימו לב שאתם בוחרים ב-OpenGL:

בתוך המשחק עצמו, לכו ל-Options ותוכלו לכוון את הרזולוציה ב-Set Video Mode.

שימו לב שהאפשרויות של Zandronum מאוד מגוונות ואפשר לעשות שינויים בכל דבר – החל מהכוונת שתרצו להשתמש בה ועד לרגישות של בקרי שליטה.

אני יודע שזה משהו שחוזר הרבה, אז אם אתם מחפשים, האפשרות להדליק כוונת ולבחור אותה נמצאת ב-HUD Options:

5: למי שרוצה, הורידו Brutal Doom

הצעד הזה אינו חובה, אבל אם אתם רוצים שהמשחק ייראה בדיוק כמו בסרטון שלי, תתקינו Brutal Doom. זה תוסף שנותן הרבה כלי נשק כיפיים ושיפורים משמעותיים למשחקיות. אני מאוד אוהב אותו ואנחנו משחקים איתו קבוע.

הורידו אותו כאן: https://www.moddb.com/mods/brutal-doom/downloads

אתם אמורים לקבל קובץ בשם brutalv21.pk3. שימו אותו בתיקיית ה-Skins ליד Eviternity.wad, הם אמורים לעבוד ביחד. ככה זה נראה אצלי:


אם התקנתם אותו נכון אתם אמורים לראות אותו מופיע בתפריט הראשי:

זהו! לכו לשחק!

הסברים נוספים למתעניינים:

מה זה Zandronum?
זה מנוע משחק המאפשר להריץ את התכנים של Doom ושל הקהילה על מחשבים מודרניים בנוחות. יש לו תוספות ושיפורים שמאפשרים גם ליצור תכנים מתקדמים מאוד שלא היו ניתנים לביצוע פעם. זה לא המנוע היחיד – יש הרבה מנועים בסגנון, אבל מה שמיוחד ב-Zandronum היא התמיכה המעולה במולטיפלייר ואיך שהוא מאפשר לשחק עם חברים.

מה זה WAD?
אולי שמתם לב שהקובץ WAD חוזר שוב ושוב במדריך. מדובר בסוג של אריזה שיש בה תכנים של משחקים, על מנוע Doom. למשל, התכנים של Doom 2 ארוזים בקובץ כזה, ובגלל זה צריך את Doom2.WAD. גם התכנים של Eviternity ארוזים בקובץ כזה. השם WAD הוא ראשי תיבות של Where's All (the) Data.

למה צריך את Doom2.WAD?
עוד מאז שיצרו את Doom, החברה עודדה את הגיימרים ליצור תכנים משלהם, וגם להשתמש בתכנים שכבר נוצרו עבור Doom – למשל, לקחת טקסטורות, אויבים וכו', לעשות להם שינויים, ליצור שלבים וחוויות חדשות. היתה להם דרישה אחת: כל תוכן כזה יעבוד רק עם משחק המקורי של Doom (או Doom 2) כדי לא לפגוע במכירות של המשחק.

כיום יש פרויקט בשם Freedoom שנועד להחליף את Doom 2 המקורי, כך שכל המודים ירוצו עליו במקום שיהיה צורך במשחק הישן (שהוא עדיין לא חופשי להורדה). אבל לא הכל רץ עדיין עם Freedoom. מאוד קשה לעשות תאימות מלאה ליותר מ-20 שנה של תכנים שנוצרו בקהילה. אולי בעתיד כבר לא יהיה צורך ב-Doom2.wad, אבל בינתיים הוא ממשיך איתנו.

איך משחקים מולטיפלייר?
זה קצת יותר מורכב, אבל שימו לב שיש לכם גם תיקייה בשם Doomseeker. אפשר לפתוח שם שרת, לבדוק מה ה-ip שלכם ולהזמין חברים להתחבר ישירות אליכם. אפשר לכתוב מדריך נפרד על יצירת שרת ואיך לשחק ביחד, אבל בינתיים לפחות נסיים כאן.

11 thoughts on “איך להתקין את Eviternity ולהנות ממשחק כיפי בחינם!”

  1. בבקשה תעשה מדריך אני וחברים שלי מאוד רוצים לשחק אבל כל המדריכים באינטרנט מאוד מסובכים (עדיף שיהיה בוידאו אבל גם בכתב זה בסדר:))

  2. מדריך נחמד,התקנתי את הכל כולל ברוטל דום,לאחר מכן הנשקים שלי לא כמו אצלך (אני לא יכול לכוון ולחיצה קליק ימני על העכבר נותן לי תזוזה רק ימינה ושמאלה).
    מאמין שהמוד של ברוטל דום צריך יותר פירוט לגבי אפשרויות.

    1. זה נמצא באפשרויות המקשים, יש אפשרויות בנפרד לעכבר ולמקלדת. פשוט כנס ותכוון אותם איך שמתאים לך. מבחינת Zandronum יש כל כך הרבה אפשרויות, שתוכל לסדר את זה בצורה הכי מותאמת שתרצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *